Nowości

SPOTKANIE ON-LINE Z NIŻAŃSKIM POLICJANTEM

Policjant niżańskiej komendy, zajmujący się w profilaktyką uczestniczył w internetowej lekcji on-line z uczniami szkoły średniej z Rudnika nad Sanem. Tematem lekcji były zagrożenia, jakie czyhają na młodzież w sieci. Policjant wziął udział w internetowym spotkaniu na zaproszenie pedagoga szkoły, realizującego akcję informacyjno-profilaktyczną pod nazwą „Świat przed i za monitorem - Nie wpadnij w sieć”.

Uczniowie klas I i II szkoły w Rudniku nad Sanem, przed dwa dni mieli możliwość zdalnie uczestniczyć w spotkaniu z asp. szt. Bernardem Dulem – profilaktykiem niżańskiej komendy. Lekcje on-line prowadzone były w formie panelu edukacyjnego z zakresu bezpiecznego użytkowania technologii informacyjno-komputerowych i cyberprzemocy. 

Akcja profilaktyczna miała za zadanie przybliżenie zagrożeń, pojawiających się w internecie. Policjant przedstawił uczniom zjawisko cyberprzemocy, przestępczości internetowej, zasad zachowania bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z komputera i sieci internetowej. Funkcjonariusz poruszył również kwestię odpowiedzialności prawnej, którą ponoszą osoby dopuszczające się przestępstw w sieci.

Ideą spotkania z młodzieżą było nie tylko wskazywanie, jakie czyny mogą stanowić przestępstwo i za jakie zachowania może grozić odpowiedzialność prawna, ale przede wszystkim, w jaki sposób chronić się przed nimi, jak chronić siebie i swoją prywatność przed internetowymi przestępcami.
 
 /KPP Nisko

Rodzinny Dzień Dziecka w Muzeum

Już chyba wszystkim znudziło się siedzenie w domach, a niebawem Dzień Dziecka! Zapraszamy więc w najbliższą niedzielę 31 maja do spędzenia tego święta w Muzeum w gronie najbliższej rodziny. Przygotowaliśmy na tę okazję wyjątkową propozycję, tym razem we współpracy z restauracją Art Cafe. Będzie to zwiedzanie wystawy Elementarz polskiego dizajnu razem z przewodnikiem-edukatorem, który pomoże aktywnie poznać ekspozycję i jej ciekawostki. A jest ich niemało. Wśród 100 eksponatów wiele dedykowanych właśnie najmłodszym. Są wśród nich zabawki, gry i nietuzinkowe meble. Dzięki oprowadzaniu poznacie chociażby historię „ptasiego mleczka”, okoliczności powstania kultowej gry planszowej „Super farmer” i dowiecie się, jaką polską zabawkę można było kupić w sklepach Ikea.

Wiemy, że zabawa też może zmęczyćJ Po zwiedzaniu wystawy będziecie mogli uzupełnić energię porcją pysznych lodów, które otrzymacie w restauracji Art Cafe znajdującej się na parterze Muzeum. Rodziny biorące udział w Dniu Dziecka otrzymają pakiety muzealnych publikacji dla dzieci.

 

Wszystkie aktywności w Muzeum oczywiście z zachowaniem obowiązujących ograniczeń sanitarnych. Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem w określonej godzinie będzie prowadzone dla jednej rodziny (dwoje dorosłych plus dzieci do lat 18).

Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy: nr tel. 15 844 85 56

Miejsce:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

  1. Sandomierska 1

Możliwe godziny wejść na wystawę: 14.00, 15.30, 17.00.

Wstęp wolny! Zapraszamy.

A jeżeli nie będziecie mogli przyjść do nas osobiście, zajrzyjcie na muzealnego Facebooka. Dla dzieci małych i większych przygotowaliśmy kreatywne zadania, łamigłówki oraz pomysły i instrukcje na zrobienie prostych zabawek, które będziecie mogli wykorzystać do wesołej zabawy w rodzinnym gronie. A wszystko w oparciu o wystawę Elementarz polskiego dizajnu. Będzie to więc okazja do miłej zabawy, ale i zapoznania z polskim kultowym wzornictwem.

 

 

FUNKCJONARIUSZE ZABEZPIECZYLI NIELEGALNY TYTOŃ

Niżańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli 100 kg suszu tytoniowego i krajanki. Straty Skarbu Państwa zostały oszacowane na blisko 67 tys. złotych.

Wczoraj po południu policjanci niżańskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej z Przemyśla, weszli do domu mieszkańca Niska. Mężczyzna był podejrzewany o produkcję i sprzedaż wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W piwnicy funkcjonariusze znaleźli papierosy, tytoń w workach, gilzy, maszynkę do produkcji papierosów i krajalnicę do tytoniu. Kolejne worki z suszem i krajanką schowane były w garażu. 

Wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 100 kg suszu tytoniowego i krajanki. Mężczyzna tłumaczył, że cały tytoń posiada na własny użytek.

Jak wstępnie oszacowano mężczyzna swoim działaniem naraził na straty Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku na kwotę blisko 67 tys. złotych.

54-letni mieszkaniec Niska będzie odpowiadał za przestępstwo nielegalnego wyrobu papierosów.

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność