Nowości

DZIEŃ OTWARTY W KLUBIE „WESOŁA GROMADKA”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli zaprasza mieszkańców Osiedla Fabrycznego - dzieci w wieku 2-10 lat wraz z rodzicami na Dzień Otwarty w Klubie „Wesoła Gromadka”. Odbędzie się on 23 września 2021 r. w siedzibie Klubu (ul. 1 Sierpnia 24, pok. 3 – budynek Skarem) w godz. 15.30 – 17.30. W trakcie spotkania na dzieci czekać będą wspólne i indywidualne zabawy przygotowane przez wolontariuszy oraz rodzinne warsztaty kreatywne. Rodzice zaś będą mogli zapoznać się z ofertą i porozmawiać z animatorem Klubu o jego funkcjonowaniu i dotychczasowej działalności.

Klub „Wesoła Gromadka" powstał na Osiedlu Fabrycznym w 2014 roku w ramach pracy organizatorów społeczności lokalnej. Skupia on wokół siebie dzieci wraz z rodzicami, ale jest to także bardzo ważne miejsce spotkań innych mieszkańców Osiedla Fabrycznego.

Organizowane są w nim warsztaty i ciekawe spotkania, ale pozostaje także przestrzeń do zabawy swobodnej. Zajęcia w Klubie przygotowywane są zgodnie z zainteresowaniami i możliwościami dzieci, ich rodziców i sąsiadów. Odbywają się tam warsztaty kreatywne, kulinarne, spotkania z ciekawymi osobami, wyjścia integracyjne – np. do kina czy pizzerii. Organizujemy także imprezy okolicznościowe. Dzieci wspólnie obchodzą swoje urodziny, a wspólnie z dorosłymi także inne święta: Mikołajki i Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Dziecka czy Dzień Matki i Ojca.
Oprócz zajęć w trakcie roku szkolnego, z myślą o najmłodszych organizowane są także zajęcia w trakcie ferii i wakacji, podczas których dzieci z rodzicami wyjeżdżają na wycieczki i uczestniczą w innych formach konstruktywnego spędzania czasu także poza Klubem, np. na basenie, w bibliotece.

Wesoła Gromadka" to także rodzice, którzy oprócz opieki nad swoimi dziećmi w Klubie, mają możliwość wymiany doświadczeń między sobą, ale też zwykłego oderwania się od codziennych obowiązków i miłego spędzenia czasu. Dzięki miłej atmosferze i sprzyjającym warunkom, w działania angażują się także inni mieszkańcy Osiedla, co sprzyja integracji i podejmowaniu przez nich własnych inicjatyw.

 

Uczcili pamięć ofiar agresji ZSRR na Polskę

17 września 2021 roku stalowowolanie po raz kolejny uczcili pamięć tych, którzy stanęli do nierównej walki o naszą wolność. 82 lata temu Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, łamiąc tym samym obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji.

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność