Nowości

Planujesz remont łazienki? Sprawdź najnowsze trendy i postaw na nowoczesny styl wystroju

W wielu dziedzinach życia moda zmienia się właściwie po każdym sezonie. Aranżacja wnętrz jest jednak wyjątkiem na tym polu. Od wielu lat można zaobserwować mocną dominację dwóch stylów, które wzajemnie się uzupełniają. Mowa oczywiście o nowoczesnym i skandynawskim wyposażeniu. Świetnie sprawdza się ono nie tylko w salonach i pokojach dziennych, ale również w łazienkach. Jak zaprojektować takie pomieszczenie? Sprawdź sam!

 

Podpisanie umowy na wykonanie windy osobowej elektrycznej przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Nisku

W dniu 16 września 2020 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Nisku, Plac Wolności 2, Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wicestarosta Adam Mach, podpisali umowę na zadanie pn. „Wykonanie windy osobowej elektrycznej 4-ro przystankowej z szybem panoramicznym dostosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych przy budynku Powiatowego Urzędy Pracy w Nisku”.

Umowa została zawarta z Firmą Handlową Artmed z Tomaszowa Mazowieckiego, którą reprezentował wspólnik Antoni Kęsy.

Łączny koszt inwestycji opiewa na kwotę 406 189,62 zł, z czego 120.801,00 zł stanowi dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dofinansowanie ze środków PFRON umożliwi usunięcie barier architektonicznych i komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych, poprzez dostosowanie obiektu do swobodnego i bezproblemowego korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Termin zakończenia prac wyznaczono na 21 grudnia 2020 roku.

 

/Powiat Nisko

SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-COV-2 NA TERENIE WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO.

Komunikat z 17 września 2020 r.

Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego.

Stan na 17 września 2020 r. godzina 10.30.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/ kwarantanną/ izolacją osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 79 898 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

 • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 50 391

 • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 29 507

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 21 osób, 4 229 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 362 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 159 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 3 052 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 2 426 osób wyzdrowiało. Odnotowano 105 zgony.

Z przykrością informujemy, że w dniu 16 września w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie zmarła pacjentka – mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

W związku z ustaleniami z Ministerstwem Zdrowia w dniu dzisiejszym z raportów WSSE w Rzeszowie przekazujemy 2 osoby (mieszkańców województwa małopolskiego) – mieszkańca powiatu oświęcimskiego (wykazywanego do tej pory jako wynik dodatni
i zgon w powiecie krośnieńskim) oraz mieszkankę powiatu tarnowskiego (wykazywaną jako wynik dodatni i zgon w powiecie dębickim). Dzisiejsze zestawienie uwzględnia tę korektę.

Kolejne 49 osób, które wyzdrowiały to mieszkańcy 15 powiatów województwa.

Nowe 41 potwierdzone przypadki wg powiatów:

 • 4 osoby – dębicki (4K)

 • 1 osoba – jasielski (1K)

 • 2 osoby – leżajski (2K)

 • 1 osoba – lubaczowski (1K)

 • 3 osoby – mielecki (1K; 2M)

 • 6 osób – ropczycko-sędziszowski (2K; 4 M)

 • 7 osób – rzeszowski (4K; 3M)

 • 10 osób – miasto Rzeszów (5K; 5M)

 • 2 osoby – stalowowolski (1K; 1M)

 • 5 osób – strzyżowski (3K; 2M)

Test 336x280 - podstrony

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność