Nowości

Wiadukt na ulicy Traugutta po gruntownej modernizacji

Po gruntownej modernizacji oddano do użytku wiadukt na ulicy Traugutta.

Realizowane od zeszłego roku zadanie, warte 1 650 000 tys. zł. zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z nowego przejazdu nad torami.

W ramach zadania wykonany został remont przyczółków, postawione zostały nowe przęsła wiaduktu, a sam wiadukt poszerzono o przejście dla pieszych o szerokości 1,2 m. W dalszym ciągu będzie to przejazd jednokierunkowy, kierowany przez sygnalizację świetlną. Ze względu na zabudowania, nie było możliwe stworzenie dwujezdniowego przejazdu.

– To zadanie przez wiele lat oczekiwane i przekładane. Dziś można powiedzieć, że udało się go zrealizować w błyskawicznym tempie. Użytkownicy korzystający z wiaduktu mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Zareagowaliśmy również na apel mieszkańców i powstały dwie dodatkowe linie barier zabezpieczających. Wiadukt spełnia także normy estetyczne – zaznaczył prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

To nie koniec prac na ul. Traugutta. Jak powiedział obecny na otwarciu radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli Paweł Madej, jeszcze w tym roku, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Klasztorną do wiaduktu będzie wykonane poszerzenie ulicy i chodników. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie.

Inwestycja w całości finansowana była ze środków własnych miasta.

 

/Stalowawola.pl

SPARINGOWY DWUMECZ

W PIERWSZYCH TEGOROCZNYCH GRACH KONTROLNYCH ZIELONO-CZARNI ULEGLI W RZESZOWIE MIEJSCOWEJ STALI ORAZ ZREMISOWALI Z KSZO 1929 OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI.

 

Stal Rzeszów – Stal Stalowa Wola 4:1 (0:1)

bramki: Michalik, Prokić, Małecki, Danielewicz – Radulj

Stal Rzeszów: Stępniowski – Głowacki, Góra, Oleksy, Marczuk – Poczobut, Danielewicz, Wolski – Prokić, Małecki, Michalik.

Stal St.Wola: Smyłek – Smyłek – Pietrzyk, testowany, Olszewski, Wojtysiak, Stelmach, Jopek, Stępniowski, Biskup, Świderski, Radulj oraz Konefał,Hudzik, Zięba, Duda, testowany

grano 2×30 minut

 

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Stalowa Wola 1:1 

bramki: Szela – Radulj

KSZO 1929: testowany – Stachurski, Dereń, Zając, Szymański – Kuzior, Persona, Szela – Toboła, Brągiel – testowany

Stal St.Wola: Wietecha – Zięba, Hudzik, testowany, Klepacki, Duda, Jopek, Radulj, testowany, Grabarz, Stępniowski oraz Stelmach, Książek, Mucha, Szifer

grano 1×45 minut

 

http://stal1938.pl/

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność