Nowości

OBYWATELSKIE UJĘCIE PIJANEGO KIEROWCY

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego dzięki wzorowej reakcji obywatelskiej. 63-latek kierujący toyotą miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj przed godz. 18, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał informację, że na Al. Jana Pawła II doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca toyoty miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenie u innego uczestnika ruchu drogowego. Świadek zawrócił swój samochód i udał się, za toyotą, która zatrzymała się na drodze osiedlowej. Mężczyzna podszedł do tego pojazdu i poprosił kierującego o oddane kluczyków, ten odmówił więc mu je odebrał, a następnie poprosił przechodnia o wezwanie patrolu policji.  

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali wskazanego mężczyznę, którym okazał się 63-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Znacząco wzrosła świadomość społeczeństwa dotycząca zagrożeń, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Widząc osobę, której zachowanie wskazuje, że może kierować pojazdem pod wpływem alkoholu, coraz częściej nie odwracamy głowy w drugą stronę udając, że nas to nie dotyczy, tylko reagujemy. Pamietajmy, jeżeli jesteśmy świadkiem takiego zachowania reagujmy – wystarczy powiadomić najbliższą jednostkę policji, policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

/KPP Stalowa Wola

Kody rabatowe - gdzie ich szukać?

Zakupy w Internecie to nie tylko dużo większa liczba możliwości i produktów, z których możemy dokonać wyboru, ale też zdecydowanie niższe ceny. Dzięki temu kupowanie online pozwala na znaczne obniżenie swoich wydatków, szczególnie jeśli zestawimy to z kosztami, jakie generuje zakup tych samych produktów w sklepach stacjonarnych. Jednak nawet w sieci nie wszystkie oferty są tak samo atrakcyjne - warto więc rozglądać się za promocjami, z których szczególnie interesującą opcją są kody rabatowe, które pozwalają na jeszcze większe oszczędności.

Jak działają kody rabatowe?

Kod rabatowy to z reguły krótki ciąg znaków i cyfr, który może, ale nie musi, składać się na jakieś konkretne słowo - wiele sklepów decyduje się jednak na korzystanie z haseł wskazujących na rodzaj promocji lub kategorię oferty. Taki kod wystarczy wpisać w specjalnie do tego celu przeznaczone pole w trakcie składania zamówienia. W ten sposób finalna kwota do zapłaty ulegnie obniżeniu o wykorzystaną zniżkę. Bardzo ważne jest jednak pamiętanie o tym, że kod należy dodać przed sfinalizowaniem zakupów - po zakończeniu transakcji nie mamy już szansy na jego dodanie. Warto również pamiętać, że kody rabatowe nie obejmują tylko i wyłącznie zniżek na produkty zamawiane online, mogą one dotyczyć również kosztów dostawy, ale też innych usług, na przykład oferować zniżki w restauracjach czy na bilety do kina.

Gdzie szukać kodów rabatowych?

Istnieje kilka sposobów na znalezienie rabatów - pierwszym z nich jest regularne odwiedzanie stron, z których zamierzamy coś zamówić. Informacje o obowiązujących zniżkach zazwyczaj są dobrze widoczne już na głównej stronie, ponieważ mają na celu zachęcenie klientów do zakupów. Dlatego, jeśli interesują nas na przykład kody rabatowe do Aliexpress, najszybciej znajdziemy je właśnie tam. Kolejnym przydatnym sposobem jest zapisanie się do newslettera takiego sklepu, w ten sposób będziemy na bieżąco z jego ofertą, ponieważ wszystkie ważne informacje dostaniemy w mailach marketingowych. Coraz częściej pojawiają się również strony, które opierają swoją działalność właśnie na udostępnianiu kodów rabatowych - gromadzą one aktualnie zniżki z wielu różnych sklepów w jednym miejscu, dzięki czemu my możemy zaoszczędzić czas i wszystko, czego potrzebujemy, znajdziemy po wejściu na jedną stronę.

Kiedy warto korzystać z rabatów?

Za rabatami i promocjami warto rozglądać się za każdym razem, kiedy robimy zakupy. Porównywanie ofert tego samego produktu u różnych sprzedawców to świetny sposób na znalezienie tańszych rozwiązań, jednak zawsze warto szukać również kodów rabatowych i zniżek. Jak zawsze przy zakupach należy jednak zachować umiar - promocje to korzystne rozwiązanie, wtedy kiedy korzystamy z nich robiąc zakupy, nie kiedy robimy zakupy tylko po to, by skorzystać z promocji. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że możliwość wykorzystania takich kodów często związana jest z koniecznością spełniania konkretnych warunków, może być to na przykład zakup konkretnego produktu lub przekroczenie minimalnej kwoty określonej w warunkach promocji.

Obecnie różnego rodzaju promocje pojawiają się na tyle często, że znalezienie zniżek i kodów, które nam się przydadzą, nie jest wcale trudnym zadaniem. Wystarczy jeszcze przed złożeniem zamówienia rozejrzeć się za dostępnymi możliwościami.

BIURO OBSŁUGI KLIENTA I KASY W BUDYNKU GŁÓWNYM MZK PONOWNIE OTWARTE DLA KLIENTÓW

Szanowni Państwo,

Od wtorku 19 maja ponownie otwarte zostanie dla Państwa Biuro Obsługi Klienta przy ulicy Komunalnej 1. Klientów zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

W związku z sytuacją epidemiczną nasze stanowiska dla klientów zostały odpowiednio przygotowane. Zwracamy się również do Państwa z prośbą o stosowanie się do poniższych zasad:

– w środku BOK powinny znajdować się  jednocześnie tylko 2 osoby,

– przed podejściem do stanowiska obsługi obowiązkowa jest dezynfekcja dłoni. Środek odkażający jest ogólnodostępny,

– wejście do biurowca MZK Sp.z o.o. tylko w maskach lub chustach zakrywających usta i nos.

Przypominamy, że ponownie otwarty jest także Punkt Obsługi Klienta przy ulicy Wolności 9 (obok Urzędu Miasta) czynny dla klientów w godzinach od 9.00 do 16.30.

Do odwołania zamknięty pozostaje Punkt Obsługi Klienta w biurowcu Mostostal, przy Alejach Jana Pawła II 25A.

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność