Nowości

„DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW” W RAMACH SPOTKAŃ Z NIŻAŃSKĄ POLICJĄ

Policjantki, zajmujące się profilaktyką społeczną z ramienia prewencji i ruchu drogowego oraz dzielnicowy z Ulanowa, uczestniczyli w akcji „Dzień bezpieczeństwa dla przedszkolaków”, w ramach obchodów Dnia Dziecka. Tego szczególnego dnia, funkcjonariusze odwiedzili 6 przedszkoli na terenie powiatu. Spotkania poświęcone były bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku.

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

Od 1 czerwca w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli nie ma już łóżek przeznaczonych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Chorzy na COVID-19 wymagający hospitalizacji, będą trafiali wyłącznie do szpitali zakaźnych.

W okresie największego nasilenia epidemii, czyli jeszcze np. w marcu i kwietniu tego roku, SPZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli musiał decyzją Wojewody Podkarpackiego zapewniać 55 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym SARS-CoV-2, w tym 5 łóżek intensywnej terapii, a także kolejne 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Następnie, gdy liczba zachorowań w kraju zaczęła spadać i rozpoczęło się luzowanie obostrzeń, ilość łóżek dla pacjentów z potwierdzonym SARS-CoV-2 w poszczególnych szpitalach, w tym i w Stalowej Woli, zaczęto stopniowo zmniejszać. A od 1 czerwca w stalowowolskiej lecznicy nie ma ich już wcale.

– Pani Wojewoda oraz jej służby zadecydowały, że w naszym szpitalu ma obecnie funkcjonować tylko 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, a osoby zakażone wymagające hospitalizacji, będą trafiały do szpitali zakaźnych – mówi Andrzej Komsa, pełniący obowiązki dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Na Podkarpaciu takich szpitali jest w sumie 7, znajdują się one w: Łańcucie, Jarosławiu, Sanoku, Mielcu, Jaśle, Przemyślu oraz w Dębicy.

Warto zaznaczyć, że od początku wybuchu epidemii, w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli hospitalizowano w sumie 914 pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2: 299 w 2020 roku oraz 615 w 2021 roku. Aż 115 z nich trafiło na stanowiska intensywnej terapii i wymagało umieszczenia pod respiratorami. – Nasza załoga pracująca na odcinku covidowym wykonała ogrom pracy. Lekarze i pielęgniarki wkładali wielki wysiłek w ratowanie życia i zdrowia pacjentów zmagających się z COVID-19. To był bardzo trudny okres. Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą, gdy liczba zachorowań zaczęła wreszcie spadać. Dzięki temu, jako szpital możemy próbować wracać do normalnego funkcjonowania. Najlepszym tego przykładem jest wznowienie zajęć w Szkole Rodzenia, czy przywrócenie porodów rodzinnych – mówi Andrzej Komsa.

O tym, jak bardzo w czasie zaostrzenia epidemii funkcjonowanie szpitala odbiegało od normy świadczy nie tylko duża liczba działań, z jakich w placówce trzeba było okresowo zrezygnować, ale też ogromny wzrost zużycia tlenu medycznego. Przed wybuchem pandemii jego zużycie w stalowowolskim szpitalu wahało się średnio od 300 do 500 kg tygodniowo, podczas gdy w marcu 2021 roku wynosiło 1600 – 1800 kg na dobę, a w kwietniu dochodziło nawet do 2000 kg na dobę! – Aż trudno w to uwierzyć, ale takie są fakty. To powinno dać do myślenia wszystkim tym, którzy wciąż wątpią w istnienie tego wirusa – mówi Andrzej Komsa.

 

Tomasz Wosk

PORAŻKA Z ORLĘTAMI

W meczu 40. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Orlętami Radzyń Podlaski. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych.

Za „Stalówką” kolejne spotkanie ligowe. Nasza drużyna tym razem rywalizowała Orlętami Radzyń Podlaski. Gospodarze prowadzenie w tym meczu objęli w 19. minucie. Naszego bramkarza pokonał wówczas Mateusz Chyła. Orlęta drugą bramkę strzeliły w 31. minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Arkadiusz Maj.

Stal kilka minut przed końcem pierwszej połowy zdobyła kontaktowego gola. Bramkarza drużyny z Radzynia Podlaskiego pokonał Mateusz Hudzik.

W drugiej połowie również nie zabrakło emocji. W 79. minucie do wyrównania doprowadził Tomasz Płonka. Zielono-czarni zbyt długo się jednak nie cieszyli. W 81. minucie Orlęta znów strzeliły bowiem gola i objęły prowadzenie 3:2.Nasza drużyna nie zamierzała się jednak poddawać!

W 85. minucie zielono-czarni ponownie doprowadzili do wyrównania. Tym razem bramkę strzelił Piotr Mroziński. Gospodarze niedzielnego spotkania zdołali odpowiedź i na tę bramkę Stali. W samej końcówce potyczki Orlęta zdobyły zwycięskiego gola i niedzielne spotkanie drużyna z Radzynia Podlaskiego wygrała 4:3.

Orlęta Radzyń Podlaski – Stal Stalowa Wola 4:3 (2:1)

1:0 – Mateusz Chyła 19′

2:0 – Arkadiusz Maj (k.) 31′

2:1 – Mateusz Hudzik 37′

2:2 – Tomasz Płonka 79′

3:2 – Szymon Kamiński 81′

3:3 – Piotr Mroziński 85′

4:3 – Szymon Kamiński 90′

Składy:

Orlęta Radzyń Podlaski (skład wyjściowy): Ciołek – Chyła, Szymala, Perez Sastre, Kobiałka, Chaliadka, Maj, Rycaj, Kołtunowicz, Wiatrak, Kamiński.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz, Hudzik, Pietrzyk, Stępniowski (46` Espana), Mistrzyk, Zięba, Stelmach (46` Wiktoruk), Jopek, Mroziński, Grabarz (46` Płonka).

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

 

http://stal1938.pl/aktualnosci/porazka-z-orletami/

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność