Nowości

Sprzęt komputerowy dla dzieci

W związku z zawarciem przez Gminę Stalowa Wola umowy w Konkursie Grantowym Cyfrowa Gmina – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”, zostanie zakupionych 42 szt. sprzętu komputerowego celem przekazania dla uprawnionych uczniów zamieszkałych teren naszej Gminy.

Zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych dnia 14 czerwca 2022 r. został ogłoszony przetarg na wyłonienie Wykonawcy, którego zadaniem było dostarczenie do Urzędu Miasta sprzętu objętego projektem. Z powodu braku złożonych ofert postępowanie przetargowe nie zostało rozstrzygnięte. Po ponownym przeprowadzeniu postępowania i dopełnieniu niezbędnych formalności będziemy kontaktować się z Wnioskodawcami w celu przekazania sprzętu oraz zawarcia stosownej umowy.

Pragniemy przypomnieć, że Gmina Stalowa Wola jest zobowiązana do utrzymania efektów projektu przez okres 2 lat od zakończenia projektu oraz do monitorowania utrzymania tych efektów. Oznacza to, że w tym czasie osoby, które otrzymają sprzęt nie będą mogły go zbyć a Gmina będzie kontrolować jego posiadanie i wykorzystywanie zgodnie z celami programu. Te zasady zostaną określone w  umowie przekazania sprzętu.

W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się ze wzorem umowy przekazania sprzętu, procedurami monitorowania utrzymania efektów projektu:

  1. Wzór umowy przekazania.docx
  2. Zarządzenie Procedury monitorowania.docx
  3. Oświadczenie dot. użytkowania sprzętu.docx
  4. Oświadczenie dot. władzy rodzicielskiej.docx

Prosimy śledzić również informacje dotyczące realizacji projektu na naszej stronie internetowej.

 

/Stalowawola.pl

Promocja publikacji z pocztówkami w tle

W piątek, 5 sierpnia 2022 roku w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego odbyła się promocja publikacji i spotkanie z autorami książki pt. “Charzewice i Rozwadów na dawnej pocztówce i fotografii. Katalog pocztówek z okresu 1895-2020″, wydanej przez Urząd Miasta w Stalowej Woli oraz Muzeum Regionalne.

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY MOTOROWERU

Postawą godną naśladowania oraz dużą odpowiedzialnością wykazała się mieszkanka Niska, która uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy motoroweru. Kobieta zabrała kluczyki kierującemu i powiadomiła Policję. Nieodpowiedzialny kierowca jednośladu miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 48-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność