Nowości

Ostrzeżenie meteorologiczne o burzach

IMGW- PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne m.in. dla Miasta Stalowej Woli. Od godz. 14.00 dnia 29.06.2020 r. do godz. 01.00  dnia 30.06.2020 r. prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 40 mm do 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 110 km/h, miejscami grad.

Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może być aktualizowane.

 

/Stalowawola.pl

PORAŻKA Z GARBARNIĄ KRAKÓW

Po zwycięstwach ze Stalą Rzeszów i Legionovią Legionowo w sobotę nasi piłkarze rywalizowali z drużyną, która jest naszym bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Stawka tego spotkania była więc naprawdę spora.

Goście już w 3. minucie pokazali, że będą wymagającym przeciwnikiem. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Kamil Kuczak, lecz dobrze obronił Dawid Pietrzkiewicz. Potem inicjatywę na boisku przejęli nasi piłkarze, a w 12. minucie z dystansu minimalnie niecelnie strzelał Michał Fidziukiewicz. To jednak goście w 19. minucie objęli prowadzenie. Karol Kostrubała dopadł do odbitej piłki, od razu uderzył i z ostrego kąta skierował ją do naszej bramki.

Po stracie gola szukaliśmy okazji do wyrównania, ale brakowało nam dokładności w okolicach pola karnego rywala. Garbarnia natomiast w samej końcówce pierwszej połowy przeprowadziła groźną akcję, którą zakończyła golem. Naszego bramkarza tym razem pokonał Kamil Kuczak. Na przerwę do szatni zeszliśmy więc przegrywając 0:2.

Stal od początku drugiej połowy ruszyła do ataku. Aktywny był Michał Fidziukiewicz, który szukał okazji na to, aby strzelić gola. W 56. minucie nasz trener zagrał va banque i dokonał trzech zmian w naszym zespole. Stal atakowała, lecz albo nasze strzały ofiarnie brakowali zawodnicy gości, albo brakowało nam wykończenia.

Zielono-czarni walczyli do końca meczu o to, by odwrócić losy tego spotkania, ale nie zdołali już zmienić wyniku. Stal w sobotę przegrała 0:2 z Garbarnią Kraków i punktów musi szukać w kolejnych potyczkach.

Stal Stalowa Wola – Garbarnia Kraków 0:2 (0:2)

0:1 –  Karol Kostrubała 19′

0:2 – Kamil Kuczak 45′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka (56′ Zmorzyński), Jopek, Stelmach (46′ Chromiński), Waszkiewicz (56′ Szifer), M. Płonka, Śpiewak (56′ Ciepiela), Fidziukiewicz.

Garbarnia Kraków: Kozioł – Mruk, Masiuda, Kuczak, Marszalik (80′ Górecki), Kostrubała, Kołbon, Nakrosius, Szewczyk (90 +1′ Radwanek), Kowalski, Feliks (86′ Wyjadłowski).

Żółte kartki: Jarosz, Śpiewak, Ciepiela – Feliks.

Sędzia: Marcin Bielawski (Mysłowice).

 

http://stal1938.pl/aktualnosci/porazka-z-garbarnia-krakow/

ZARZĄD Z ABSOLUTORIUM I PIENIĘDZMI NA INWESTYCJE

Zarząd Powiatu Stalowowolskiego otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 rok podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego.

Obrady odbyły się w dniu 25 czerwca w auli Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Podobnie jak w roku ubiegłym, udzielenie absolutorium poprzedziło przyjęcie Raportu o Stanie Powiatu za rok poprzedni. Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym Rada Powiatu rozpatruje raport podczas sesji absolutoryjnej. Jest to dokument ukazujący obraz powiatu, jego działalność, a także działalność jednostek mu podległych.
Raport został przyjęty przez Radę Powiatu jednogłośnie. Podobnie było podczas głosowania nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu Stalowowolskiego z tytułu wykonania budżetu – „za” byli wszyscy radni uczestniczący w obradach.

- Chcę podziękować Radzie za współpracę i wspieranie realizowanych przez Zarząd Powiatu działań. To poparcie, na które możemy liczyć, jest dla nas paliwem do działania. Przy okazji podzielę się z Wami dwiema dobrymi wiadomościami: po pierwsze – Szpital Powiatowy otrzymał kredyt, który umożliwi spłatę zaległych zobowiązań oraz wykonanie zaplanowanych inwestycji, czyli Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym, a także nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Druga świetna wiadomość, to wsparcie, jakie otrzymaliśmy z Funduszu Inwestycji Samorządowych na kwotę 2 mln 415 tys. zł. Dzisiaj rano odebrałem symboliczny bon z rąk wiceministra Rafała Webera. Ten fundusz to taka tarcza antykryzysowa dla samorządów, a pieniądze będą mogły być przeznaczone na bliskie ludziom inwestycje. Mamy czas na ich wydanie do 2022 roku – mówił podczas sesji starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

 

/stalowowolski.pl

Test 336x280 - podstrony

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność