Nowości

Wyremontują wiadukt nad torami w ciągu ul. Traugutta

Wiadukt nad torami przy ul. Traugutta przejdzie gruntowną modernizację. Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na jego przebudowę, a pierwsze prace ruszą początkiem przyszłego roku. Zamknięcie dla ruchu kołowego nastąpi jednak wcześniej, bo już 20 listopada 2020 roku. Do czasu rozpoczęcia remontu, wciąż będzie można przemieszczać się pieszo i rowerem.

Zmarł Adam Musiał

Z żalem informujemy, ze zmarł Adam Musiał, w przeszłości trener Stali Stalowa Wola.
O śmierci Adama Musiała poinformował na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Adam Musiał zmarł w wieku 71 lat. Na boisku występował jako obrońca. W swojej karierze zawodniczej osiągnął wiele sukcesów. Był reprezentantem Polski, brązowym medalistą mistrzostw świata, mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej pracował jako trener.
W latach 1993-1995 był szkoleniowcem Stali Stalowa Wola.
Cześć jego pamięci
 
/PSA Stal Stalowa Wola

Odeszła śp. Danuta Steczkowska

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. Danuty Steczkowskiej, która jako pedagog muzyki rozśpiewywała pokolenia dzieci i młodzieży w Stalowej Woli. Pasjonatka, zakochana w muzyce i kulturze, a przede wszystkim wspaniała matka dziewięciorga dzieci. Podobnie jak jej mąż Stanisław, na stałe zapisała się w historii naszego miasta.

ŚP. Danuta Steczkowska przez lata wraz z mężem śp. Stanisławem Steczkowskim oraz najstarszą córką Agatą prowadziła według autorskiego profilu nauczania przygotowanie młodych adeptów sztuki wokalnej w klasach chóralnych oraz Chór Chłopięco-Męski „Cantus” w Miejskim Domu Kultury. Zachwycała wszystkich ciepłem, skromnością, wielką wrażliwością i matczyną serdecznością okazywaną dzieciom, zarówno swoim jak i tym, które przez wiele lat uczyła miłości do muzyki.

Największym szczęściem dla śp. Pani Danuty była bez wątpienia rodzina. W wersji artystycznej to Muzykująca Rodzina Steczkowskich. Dziewięć pociech Śp. Danuty Steczkowskiej zadziwia słuchaczy w salach koncertowych swą muzykalnością, oryginalnymi interpretacjami, spontanicznością. Mają na swoim koncie wydanie czterech płyt oraz prestiżowe nagrody i dyplomy z festiwali i konkursów krajowych oraz międzynarodowych. Występują w przeróżnych projektach artystycznych.

Śp. Danuta Steczkowska na zawsze pozostanie w naszej pamięci oraz wszystkich uczniów, których obdarowała cząstką siebie.

W imieniu swoim i Mieszkańców Stalowej Woli Rodzinie i Bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia.

 

Lucjusz Nadbereżny

Prezydent Miasta Stalowej Woli

 

/Stalowawola.pl

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność