Nowości

INAUGURACYJNE ZWYCIĘSTWO REZERW. UDANY DEBIUT MARKA KUSIAKA

W 1.KOLEJCE NOWEGO SEZONU O MISTRZOSTWO STALOWOWOLSIEJ KLASY OKRĘGOWEJ STAL II STALOWA WOLA PO BRAMCE IGORA FEDEJKI POKONAŁA POGOŃ LEŻAJSK 1:0.

Debiutujący na ławce trenerskiej drugiej drużyny Stali Stalowa Wola Marek Kusiak rozpoczął swoją pracę od zwycięstwa. Młoda drużyna „Stalówki” pokonała Pogoń Leżajsk 1:0.

W kolejnym spotkaniu nasza drużyna wyjedzie do Woli Zarczyckiej na mecz z miejscową Azalią, która w pierwszeym swoim spotkaniu uległa spadkowiczowi z IV ligi, Sokołowi Kamień aż 1:5. Pierwszym liderem rozgrywek została drużyna Pawła Szafrana, LZS Zdziary, która rozbiła Unię Nową Sarzyna – 7:0

STAL II STALOWA WOLA – POGOŃ LEŻAJSK 1:0 (0:0)

bramka: Igor Fedejko 58

Stal II: Konefał – Szifer, Krajanowski, Grasza, Pawłowski, Panicz (żk), Burdzy (Wojtusik żk), Omuru (żk), (Mierzwa), Fedejko, Pioterczak, Ziółkowski

WYNIKI / TABELA

Sprawozdanie z II Wakacyjnego Turnieju Szachowego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli _ 07.08.2022

W dniu 07.08.2022 roku rozegrany został II Wakacyjny Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL Stalowa Wola.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika. W rozgrywkach wystartowało 40 uczestników ze Stalowej Woli, Gorzyc, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Kolbuszowej, Mielca, Rzeszowa, Przeworska, Sędziszowa Małopolskiego oraz z klubu KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD. Wystąpili również goście z Ukrainy – obecnie zamieszkujący w miejscowości Chełm. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej. Pozostałą grupę stanowili seniorzy.

Pojedynki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00 a zakończyły się o godz. 13:50. Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, a dodatkowo trzech najlepszych w każdej grupy wiekowej otrzymało również puchary.

Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open został Tomasz Pintal z Stalowej Woli,
2 miejsce zajął zawodnik RzKSz Rzeszów – Robert Brak, z kolei 3-cie miejsce uzyskał Sebastian Szubartowski z Stalowej Woli, zaś 4-te miejsce zdobył Kacper Kłok z klubu

TSz / KSz BYSTROVIA Bystrowice.

W klasyfikacji wiekowej: 2004-2008 pierwsze miejsce zajęła: Julia Giemza
z klubu KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD, 2-gie miejsce zdobył Szymon Szpila z UKS SP 1 Leżajsk, z kolei 3-cie miejsce uzyskał Marcos Kosek z Katolickiego Klubu Sportowego Stal w Stalowej Woli, a 4- ty był Adrian Toniak z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji wiekowej: 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli:
1 – Gabriela Tokarz z KSz Gambit Przeworsk, 2-gie miejsce zdobył Tomasz Procnal
z Katolickiego Klubu Sportowego Stal w Stalowej Woli z kolei 3-cie miejsce uzyskała