Nowości

Tango” Sławomira Mrożka – premiera Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy

26 lutego 2021 / piątek
godz. 19.00
sala kameralna

 

 

 

„Tango” Sławomira Mrożka to jeden z najważniejszych utworów współczesnej dramaturgii. Utrzymany w stylistyce groteski porusza wiele kwestii, poczynając od obyczajowych, poprzez społeczne, a na politycznych kończąc. Dramat Mrożka ma wydźwięk uniwersalny. Dotyka odwiecznego zagadnienia konfliktu pokoleń, upadku moralnego współczesnego świata, genezy władzy totalitarnej. Jest krytycznym spojrzeniem na postęp.

Rozwój społeczeństw wcale nie pociąga za sobą doskonalenia moralności, wręcz przeciwnie: dawne obyczaje często traktowane są jako relikt przeszłości, a przez to nierzadko zwalczane. Największe korzyści odnoszą z tego brutalni nihiliści, dla których najważniejszą pokusą jest władza absolutna.

„Tango” pokazuje dążenie do władzy, które w świecie pozbawionym wartości i bezgranicznie tolerancyjnym okazuje się być banalnie łatwe…

 

 

 

„Tango”

wg Sławomira Mrożka

reżyseria: Maria Bembenek

scenografia: Lidia Biernat

występują:

Filip Miłkowski / Bartłomiej Kotwica,

Magdalena Krawiec / Joanna Baran,

Maria Łojek,

Bogumiła Luberda,

Joanna Luberda,

Witold Kurzydło,

Tomasz Gotkowski

 

 PREMIERA

25 lutego 2021 / czwartek

godz. 19.00

Miejski Dom Kultury / sala kameralna

WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI

 

26 lutego 2021 / piątek

godz. 19.00

Miejski Dom Kultury / sala kameralna

bilet: 10 zł

KUP BILET

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

Od września 2020 r. Przedszkole przy Zespole Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli – bierze udział w Kampanii „Działaj z imPETem!”, która ma na celu edukację społeczeństwa  w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto tych, którzy pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Zeszli do powojennego podziemia niepodległościowego i stawiali opór sowietyzacji Polski. Stalowa Wola pamięta o polskich Bohaterach i choć w symbolicznym wymiarze, odda im hołd 1 marca podczas lokalnych obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność