Nowości

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO! TRZY PUNKTY DLA „STALÓWKI”

W niedzielę 29 listopada w zaległym meczu 16. kolejki III ligi grupy IV nasi piłkarze zmierzyli się z ŁKS-em Łagów. To spotkanie, które toczyło się w bardzo trudnych warunkach, zakończyło się zwycięstwem „Stalówki”!

Zielono-czarni do tego zaległego spotkania przystępowali po trzech zwycięstwach z rzędu. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że niedzielny mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych – na zmrożonym boisku i przy padającym śniegu.

To wszystko sprawiło, że od początku sporo było walki w środkowej strefie. Zielono-czarni starali się wyprowadzać akcje ofensywne, ale nie było o to łatwo. W 14. minucie udało nam się jednak zaskoczyć defensywę gospodarzy! Po dośrodkowaniu Filipa Szifera z około 11 metrów celnym strzałem popisał się Piotr Mroziński!

Niecałe dziesięć minut później było już 2:0 dla Stali! Tym razem piłkę w bramce ŁKS-u Łagów umieścił Bartosz Wiktoruk, który popisał się celnym strzałem zza pola karnego.

Gdy wydawało się, że „Stalówka” na przerwę uda się prowadząc 2:0, to w 45. minucie znów pokazał się Wiktoruk. Pomocnik Stali drugi raz w tym spotkaniu pokonał bramkarza gospodarzy, a zielono-czarni prowadzili już 3:0!

Stal Stalowa Wola w drugiej połowie kontrolowała wydarzenia na boisku. Zielono-czarni też jednak musieli być czujni w defensywie, bowiem gospodarze raz na jakiś czas wyprowadzali groźne akcje. Wraz z upływem kolejnych minut warunki na boisku też były coraz trudniejsze.

FILIP SZIFER: W KOŃCU SIĘ ODBLOKOWAŁEM

Filip Szifer wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie „Stalówki” i za swoją grę zbiera coraz lepsze recenzje. 20-letni pomocnik, nasz wychowanek, opowiada o ostatnim meczu zielono-czarnych oraz nawiązuje do zbliżającej się potyczki z Podhalem Nowy Targ.