Nowości

KACPER ŚPIEWAK: UDAŁO SIĘ, WYKORZYSTAŁEM OKAZJĘ

Kacper Śpiewak, 20-letni wychowanek „Stalówki” w meczu z Olimpią Elbląg uratował remis zielono-czarnym. Nasz młody piłkarz w końcówce spotkania strzelił dwa gole.

Mecz z Olimpią Elbląg nie układał się po myśli zielono-czarnych, którzy z Olimpią Elbląg przegrywali 0:2. Zawodnicy Stali pokazali jednak, że nawet w beznadziejnych sytuacjach walczyć będą do końca. Remis w środowym spotkaniu uratował nam nasz wychowanek.

Kacper Śpiewak na boisku pojawił się w 69.minucie. 20 minut później strzelił gola, a chwilę później drugiego. Była to pierwsza bramka zdobyta przez piłkarza Stali na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej. Do tego były to również debiutanckie gole Kacpra w II-ligowych rozgrywkach. – To moje debiutanckie gole w II lidze. Jestem bardzo szczęśliwy z tego, jak potoczyła się końcówka spotkania – zarówno dla mnie osobiście, jak i dla całego zespołu. Zagrałem nie na swojej nominalnej pozycji, na takiej w seniorskiej piłce nie występowałem, jedynie w juniorach. Piłka mnie znalazła dwa razy, udało się strzelić dwa gole, drużyna zdobyła jeden punkt. Z tego się cieszymy – mówił nam po meczu młody piłkarz Stali.

– Przy pierwszej bramce poszedłem na długi słupek. Chyba Dominik Chromiński zagrywał piłkę i udało mi się strzelić przy krótkim słupku. Drugi gol, to dośrodkowanie i po prostu piłka mnie znalazła. Udało się, wykorzystałem okazję. Całe szczęście – opisywał zdobyte przez siebie bramki nasz piłkarz.

Stal zremisowała mecz rzutem na taśmę. Jeden wywalczony punkt może okazać się bardzo cenny w końcowym rozrachunku. – Jestem szczęśliwy, bo wyciągnęliśmy bardzo dużo z tego, co było. Jak wchodziłem na boisko, to nie spodziewaliśmy się chyba, że uda nam się odwrócić losy spotkania, ale wiara była do końca i udało się – podsumował Kacper Śpiewak.

ŚPIEWAJĄCA KOŃCÓWKA „STALÓWKI”!

W środowym meczu 23. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola zremisowała 2:2 z Olimpią Elbląg. Goście prowadzili 2:0, a w samej końcówce spotkania do akcji wkroczył Kacper Śpiewak.

Thriller? Nie, to tak długo wyczekiwany mecz piłkarski. Mecz, po którym Kacper Śpiewak zbierze sporo pochwał. Ale po kolei…

Po długiej, nieplanowanej przed rozpoczęciem sezonu przymusowej przerwie, drugoligowi piłkarze wrócili do gry. W środę naszym zawodnikom przyszło zmierzyć się z Olimpią Elbląg, piątą drużyną w tabeli. „Stalówka” punktów musi szukać z każdym rywalem i z bojowym nastawieniem podeszliśmy do tego meczu.

Najpierw ładnie w jednej z akcji pokazał się Filip Szifer, później z dystansu niecelnie strzelał Michał Fidziukiewicz. Pod naszą bramką też bywało groźnie, ale Dawid Pietrzkiewicz solidnie prezentował się miedzy słupkami. W końcu jednak nasz kapitan skapitulował, a w 25. minucie po uderzeniu z dystansu pokonał go Cezary Demianiuk. Wynik 1:0 dla Olimpii utrzymał się do końca pierwszej połowy spotkania.

Po zmianie stron początkowo brakowało dobrych okazji – zarówno dla jednych, jak i drugich. Trener naszego zespołu szukał zmian w funkcjonowaniu drużyny i na boisko po godzinie gry wprowadził Piotra Zmorzyńskiego i Adama Waszkiewicza.

To jednak Olimpia kilka minut po zmianach strzeliła gola, a naszego bramkarza znów pokonał Demianiuk. Drużyna z Elbląga objęła prowadzenie 2:0 i wydawało się, że nie odda go już do końca spotkania. Ale nic z tego, bo Stal zawsze walczy do końca.

Mimo tego, że zielono-czarni przegrywali 0:2, to nie poddawali się i szukali okazji na gola. W 89. minucie Kacper Śpiewak, który na boisku pojawił się w 69. minucie, strzelił kontaktową bramkę. Na tym nasz młody zawodnik nie poprzestał, bo chwilę później było już 2:2. Znów nasz wychowanek pokonał bramkarza Olimpii.

„Stalówka” w środę zremisowała 2:2 i pokazała charakter oraz to, że się nie poddaje. Przed nami kolejne punkty do zdobycia, a okazja do tego nadarzy się już w sobotę, kiedy to na wyjeździe zmierzymy się z Górnikiem Łęczna. Na Hutniczej budujemy naszą twierdzę.

#MuremZaStalą

Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg 2:2 (0:1)

0:1 – Cezary Demianiuk 25′

0:2 – Cezary Demianiuk 68′

1:2 – Kacper Śpiewak 89′

2:2 – Kacper Śpiewak 90′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Mroziński, Kiercz, Witasik, Sobotka (61′ Zmorzyński), M.Płonka (87′ Stępniowski), Stelmach (61′ Waszkiewicz), Szifer, Chromiński, Szczutowski (69′ Śpiewak), Fidziukiewicz.

Olimpia Elbląg: Madejski – Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Kiełtyka, Kuczałek, Krasa, Demianiuk, Prytuliak (76′ Jabłoński), Brychlik.

Żółte kartki: M.Płonka, Sobotka, Chromiński, Stępniowski – Krasa, Sedlewski.

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).

NIESPODZIANKA DLA KIBICÓW!!

Drodzy Kibice!!! Dziś MECZ !!! Wszystkich sympatyków Stalówki spragnionych piłkarskich emocji zapraszamy na Hutniczą. MAMY DLA WAS OPCJĘ 2 W 1 . Spotkanie z Olimpią będzie można oglądać na żywo . Wiatr zerwał część czarnej folijki z płotu . Dzięki uprzejmości firmy LED LIVE transmisję meczu pod stadionem zobaczymy na dużym telebimie. WIDZIMY SIĘ WSZYSCY POD STADIONEM !!! Pamiętamy o zachowaniu beżpiecznej dległości oraz o maseczkach. Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola przygotowało mała niespodziankę. Seniorów ,którzy nie będą mogli z różnych względów być pod stadionem Zapraszamy do Ośrodka Kibice Razem na transmisję meczu od 16.30