Nowości

UDANE ZAKOŃCZENIE RUNDY

Stal Stalowa Wola udanie zakończyła zmagania w rundzie jesiennej. Zielono-czarni pokonali na własnym boisku Lubliniankę Lublin 3:1.

Od początku mecz był bardzo żywy. Akcje przenosiły się spod jednego pola karnego pod drugie. W 6. minucie świetną okazję miał Mateusz Majewski, lecz świetnie jego uderzenie z 7. metrów obronił Mikołaj Smyłek. Goście bardzo szybko chcieli zdobyć gola, lecz brakowało im trochę precyzji. W 12. minucie to zielono-czarni objęli prowadzenie. Świetnie w polu karnym obrócił się Wiktor Stępniowski i miękko przerzucił piłkę na drugi słupek a tam był Kosei Iwao, który mimo asysty obrońcy wpakował z bliska piłkę do siatki.

Goście mimo niekorzystnego wyniku nadal mocno naciskali na obronę Stalówki. Dobrą okazję z rzutu wolnego sprzed pola karnego miał doświadczony Tomasz Brzyski, ale uderzył nad poprzeczką. W 34. minucie w pole karne popędził Szymon Grabarz, który zdołał głową wybić piłkę, ale niefortunnie interweniował golkiper Lublinianki, który sfaulował napastnika Stali i arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił niezawodny w tym elemencie Jakub Kowalski.

Tuż przed przerwą Iwao mógł zdobyć kolejnego gola, ale jego uderzenie z przewrotki trafiło tylko w słupek. Po zmianie stron tempo meczu nieznacznie spadło, lecz nadal sporo się działo. W 55. minucie Iwao nie zdołał trafić w światło bramki z 8. metrów. W 62. minucie zapachniało gole dla gości. Artem Vaskou uderzył z kilku metrów, ale na drodze strzału stanął Bartosz Grasza i uchronił swój zespół przed stratą gola. W 72. minucie Łukasz Soszyński stanął oko w oko z golkiperem gości, ale fatalnie przestrzelił.

W 78. minucie goście zdobyli kontaktowego gola. Zamieszenie pod naszą bramką wykorzystał Fryderyk Janaszek. Stal wyprowadziła jednak zabójczą kontrę. Mariusz Szuszkiewicz świetnie dograł do Michała Kitlińskiego, który technicznym strzałem w długi róg z pola karnego ustalił wynik spotkania. Stalówka wygrała ostatni pojedynek i udanie zakończyła rundę jesienną.

Stal Stalowa Wola – Lublinianka Lublin 3:1 (2:0)
1:0 – Iwao 12’
2:0 – Kowalski (k.) 35’
2:1 – Janaszek 78’
3:1 – Kitliński 82’

Stal: Smyłek – Kowalski, Kucharczyk, Grasza, Khorolskyj (63’ Olszewski), Ziarko (63’ Wojtak), Soszyński, Stępniowski (79’ Szuszkiewicz), Duda (79’ Kitliński), Grabarz, Iwao (60’ Stelmach).

Lublinianka: Czarnogłowski – Michota, Futa (69’ Janaszek), Śledzicki, Chodziutko (46’ Świech), Rak (69’ Baran), Brzyski, Myszka, Majewski, Vaskou, Paluch.

Żółte kartki: Soszyński, Khorolskyj, Grabarz, Kitliński (Stal) oraz Śledzicki, Czarnogłowski, Świech, Baran (Lublinianka).

Czerwona kartka: Świech (Lublinianka – za drugą żółtą).

Sędzia: Norbert Chrząstek (Radom).

PEWNA WYGRANA W SANDOMIERZU

STAL STALOWA WOLA PEWNIE POKONAŁA W WYJAZDOWYM SPOTKANIU WISŁĘ SANDOMIERZ 3:0. GOLE DLA NASZEGO ZESPOŁU ZDOBYLI KOWALSKI, FILIPCZUK I DUDA.

Od pierwszych minut Stalówka narzuciła rywalom swój styl gry. Gospodarze zostali zepchnięci do defensywy. Nasi zawodnicy szukali swoich szans, lecz Wisłę ratował były bramkarz Stali Sebastian Ciołek. Dwukrotnie szczęścia nie miał Wiktor Stępniowski, a raz Kosei Iwao, który jednak nie zdołał trafić w światło bramki. W 18. minucie sfaulowany w polu karnym gospodarzy został Szymon Grabarz a jedenastkę na gola zamienił Jakub Kowalski.

Stal kontrolowała cały czas przebieg gry i tylko pod koniec pierwszej połowy dwa razy zrobiło się nieco groźniej pod bramką strzeżoną przez Mikołaja Smyłka. Gospodarze nie potrafili jednak skutecznie wykończyć swoich akcji. Jeszcze przed przerwą Szymon Grabarz mógł zdobyć drugiego gola, lecz Ciołek znów dobrze się spisał między słupkami. Chwilę po zmianie stron bramkarz Wisły był już bezradny po mocnym uderzeniu z pola karnego Arkadija Filipczuka. Stal w kolejnych minutach konsekwentnie realizowała założenia taktyczne i nie dopuszczała rywali pod własne pole karne. Co jakiś czas robiło się za to groźniej pod bramką rywala. W 72. minucie rzut wolny na bramkę zamienił bardzo ładnym strzałem Sławomir Duda i stało się już jasne, że zielono-czarni nie przegrają tej potyczki. W doliczonym czasie gry Bartosz Grasza i Mariusz Szuszkiewicz próbowali jeszcze podwyższyć wynik, lecz za pierwszy razem Ciołek zdołał obronić uderzenie stopera Stali a przy strzale napastnika Stalówki uratowała go poprzeczka.

– Cieszymy się ze zwycięstwa, aczkolwiek obawiałem się tego meczu. Boisko było trudne, ale poradziliśmy sobie z tymi. Byliśmy ruchliwi i były też sytuacje bramkowe dzięki temu. Ten gola na 1:0 dał nam trochę spokoju, grało nam się łatwiej – powiedział po zawodach szkoleniowiec Stali Łukasz Surma.

Wisła Sandomierz – Stal Stalowa Wola 0:3 (0:1)
0:1 – Kowalski (k.) 18’
0:2 – Filipczuk 52’
0:3 – Duda 72’

Wisła: Ciołek – Krajewski, Sprawka (89’ Bruzda), Solodovnicov, Kałaska, Partyka, Peda (74’ Stępień), Cichoń (79’ Bednarz), Troianovskyi, Persak (79’ Wódz), Sudy.

Stal: Smyłek – Kowalski, Khorolskyi, Grasza, Kucharczyk, Ziarko, Soszyński (84’ Olszewski), Stępniowski (67’ Duda), Filipczuk (84’ Stelmach), Grabarz (77’ Wojtak), Iwao (67’ Szuszkiewicz).

Żółte kartki: Solodovnicov, Partyka, Peda (Wisła).

Sędzia: Kulczyk (Chrzanów)

Pewna wygrana rezerw Stali

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej sezonu 2022/2023 klasy okręgowej Stal II Stalowa Wola pokonała na swoim boisku Unię Nowa Sarzyna 5:2 ????

✔️ Stal II Stalowa Wola - Unia Nowa Sarzyna 5:2 (2:2)
bramki: Fedejko 20, Węglarz (sam) 30, Fedejko 48, Książek 56, Fedejko 65 - M.Kusy, Karwacki
Stal II: Chamera - Krajanowski, Naslyan, Panicz, Bystrek (84. Czyż), Stelmach (66. Bulec), Omuru (66. Iskra), Pioterczak (75. Burdzy), Ziółkowski (75. Jarosz), Książek, Fedejko