Nowości

SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-COV-2 NA TERENIE WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO.

Komunikat z 24 września 2020 r.

Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2
na terenie województwa podkarpackiego.

Stan na 24 września 2020 r. godzina 10.30.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/ kwarantanną/ izolacją osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 82 958 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

 • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 51 004

 • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 31 954

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4 osoby, 3 735 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 483 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 178 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 3 406 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 2 623 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 122 zgonów.

Z przykrością informujemy, że w dniach 22-23 września br. zmarło 5 mieszkańców województwa podkarpackiego (dwóch mężczyzn
z powiatu mieleckiego, mężczyzna z powiatu ropczycko-sędziszowskiego oraz dwie kobiety- z powiatu sanockiego i z miasta Przemyśl).

Kolejne 25 osób, które wyzdrowiały to mieszkańcy 11 powiatów województwa.

Nowe 62 potwierdzone przypadki wg powiatów:

 • 7 osób – dębicki (5K; 2M)

 • 3 osoby – jarosławski (2K; 1M)

 • 1 osoba – leski (1K)

 • 1 osoba – leżajski (1M)

 • 3 osoby – łańcucki (2K; 1M)

 • 11 osób – mielecki (2K; 9M)

 • 1 osoba – niżański (1M)

 • 4 osoby – przemyski (2K; 2M)

 • 2 osoby – miasto Przemyśl (1K; 1M)

 • 9 osób – przeworski (3K; 6M)

 • 5 osób – ropczycko-sędziszowski (2K; 3M)

 • 7 osób – rzeszowski (4K; 3M)

 • 5 osób – miasto Rzeszów (3K; 2M)

 • 1 osoba – stalowowolski (1K)

 • 2 osoby – strzyżowski (1K; 1M)

dr Adam Sidor
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki
Inspektor Sanitarny

Konkursy dla dzieci w Filii nr 1 MBP w Stalowej Woli

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej ogłasza dwa konkursy plastyczne. Pierwszy nosi tytuł „A więc prysnął czar zaklęcia…ilustracje do baśni Braci Grimm” i przeznaczony jest dla sześciolatków ze stalowowolskich przedszkoli. Podstawowym celem konkursu, jest przybliżenie dzieciom bogatej twórczości braci Grimm. Drugi konkurs „Życie to najbardziej zdumiewająca bajka…ilustracje do baśni Hansa Christiana Andersena” skierowany jest do uczniów kl. II szkół podstawowych z miasta Stalowej Woli i ma na celu przypomnienie sylwetki twórcy baśni, na których wychowywały się całe pokolenia.
Prace w obu konkursach powinny być wykonane samodzielnie, dowolną techniką plastyczną w formacie A4. Dziecko może wykonać na konkurs tylko jedną pracę, do której należy dołączyć metryczkę z wymaganymi danymi osobowymi oraz zgodę rodziców/opiekunów prawnych na wykorzystanie owych danych i wizerunku dziecka w celu promocji konkursów.
Prace przedszkolaków i uczniów kl. II szkół podstawowych należy składać w Filii nr 1, ul. Staszica 14 do 16 października 2020 r. Zwycięzcy, za pośrednictwem szkoły/przedszkola zostaną poinformowani telefonicznie o przyznanych nagrodach.
Wręczenie nagród w obu konkursach odbędzie się 28 października 2020 r. w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej, ul. ks. J. Popiełuszki 10 (sala konferencyjna, II piętro). Przedszkolaków wraz z wychowawcami zapraszamy na godz. 9:30, z kolei uczniów kl. II szkół podstawowych i ich opiekunów na godz. godz. 11:00. Prosimy o zapoznanie się z regulaminami konkursów zamieszczonych na stronie internetowej biblioteki i zapraszamy dzieci do udziału.

 

/MBP Stalowa Wola

Spotkanie autorskie z Joanną Jax w MBP – na żywo

MBP w Stalowej Woli zaprasza 1 października na godzinę 17:00, do Biblioteki Głównej – sala konferencyjna, ul. Popiełuszki 10, na spotkanie z Joanną Jax, autorką licznych powieściowych serii o tematyce historycznej. Spotkanie odbędzie się w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, ale przyjść na nie może każdy zainteresowany.
Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka.
Zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków”, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników a dwa lata później ukazała się kontynuacja pt. Piętno von Becków”. W następnych latach powstały kolejne powieści: Długa droga do domu (2015), sześciotomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książka Syn zakonnicy (2018). Stworzyła cykl poświęcony zsyłkom do Kazachstanu – „Zanim nadejdzie jutro” oraz „Milczenie aniołów” a najnowsze powieści to: „Białe róże z Petersburga” i „Drugi brzeg”.
Głosami czytelników została finalistką Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Jest laureatką Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników), dwukrotnie nominowana była do Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii „książka historyczna”.
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu, prosimy o przestrzeganie regulaminu wydarzeń kulturalnych, zamieszczonego na stronie internetowej biblioteki, w związku z koniecznością zabezpieczenia uczestników przed możliwością zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 (m.in. zakrycie ust i nosa, dezynfekcja dłoni, zachowanie odległości 1,5 m od innego uczestnika spotkania). Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Bibliotece Głównej oraz Filii nr 2 /ul. Siedlanowskiego 3/ wraz z oświadczeniem dotyczącym wirusa SARS-CoV-2.

 

/MBP Stalowa Wola

Test 336x280 - podstrony

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność