obecnie
1° C
jutro
1° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

  • Jest tu kto? Muszę Cię o c...
    19 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Czy marzy Ci się bajeczna ...
    2978 wyświetleń
    4 odpowiedzi
  • Przeciwnicy Przepuszczania...
    5995 wyświetleń
    12 odpowiedzi
  • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
    619 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Targ Staroci na Rozwadowsk...
    5336 wyświetleń
    6 odpowiedzi
  • maybelline podkład hd
    4901 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Huawei p30, warto ?
    2792 wyświetleń
    3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Piszę do Ciebie list...- warsztaty i konkurs

10 października 2018 12:00, autor: MBP
Czy sztuka pisania tradycyjnych listów zanika? Jak powinien wyglądać prawidłowo napisany list? Odpowiedzi na takie pytania uzyskali uczniowie klas V z Publicznych Szkół Podstawowych nr 3 i 7 w Stalowej Woli. Dzieciom przedstawiono prezentację na temat rodzajów listów, głównych elementów składowych listu jak : data i miejsce, nagłówek, wstęp, rozwinięcie, zakończenie, formy grzecznościowe i podpis.

Ponadto, uczniowie utrwalali wiadomości zdobyte w szkole, m. in. jak listy pisać, na co zwracać uwagę, jakiego słownictwa używać itp. Po części wprowadzającej, uczniowie wspólnie próbowali napisać list, na podstawie kart do gry Dixit. Uczestnicy warsztatów wezmą również udział w konkursie literacko-plastycznym pt. „Piszę do Ciebie list...”. Zadaniem uczniów będzie napisanie listu do bohatera literackiego, ozdobienie papeterii i dostarczenie listów do biblioteki. Laureaci zostaną nagrodzeni, a listy zostaną wyeksponowane na podsumowaniu projektu „Kuźnia bibliolubnych” 26 października br. Dodatkową atrakcją warsztatów, była ekspozycja różnych rodzajów papeterii, znaczków pocztowych z całego świata oraz listu z 1940 roku, wysłanego do jednej z mieszkanek Rozwadowa. Uczniowie klas V ozdobili również ramki, na zdjęcia dzieci uczestniczących w czasie wakacji w zdaniach projektowych dotyczących literatury fantastycznej.

9 października obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty, natomiast do 15 października trwa Światowy Tydzień Pisania Listów. My już zaczęliśmy, listami do bohaterów literackich, zachęcamy wszystkich do odłożenia telefonu czy laptopa, ujęcie w dłoń pióra i .....pisania listu.

Wydarzenie, zostało zorganizowane w ramach projektu „Kuźnia bibliolubnych”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.