obecnie
17° C
jutro
23° C

Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

  • Czy Rybakówka, jest otwarta?
    100 wyświetleń
    6 odpowiedzi
  • Hejter Owsiak - musi przep...
    104 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Sklep - Serwis komputerowy...
    259 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Bar pod Pałami????
    5020 wyświetleń
    9 odpowiedzi
  • Cyrk bez zwierząt?
    4524 wyświetleń
    6 odpowiedzi
  • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
    5624 wyświetleń
    11 odpowiedzi
  • Warsztat samochodowy
    4595 wyświetleń
    4 odpowiedzi
Przejdź do forum

OSP Bieliny obchodziła 140 lat istnienia

14 maja 2019 19:35, autor: powiat-nisko.pl
OSP Bieliny, jedna z najstarszych jednostek strażackich w Województwie Podkarpackim, w dniu 11 maja 2019 roku, uroczyście świętowała 140-lecie swojego istnienia.

Z tej okazji jednostce przekazano nowoczesny wóz strażacki Volvo o wartości ponad 780 tysięcy złotych, który zastąpił wysłużonego 30-letniego Stara 244. Zakup nowego samochodu był możliwy dzięki środkom pozyskanym z: Ministerstwa Sprawiedliwości (500 tys. zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (25 tys. zł) oraz Gminy i Miasta Ulanów. Samochód otrzymał imię Wojciech.

Strażacy otrzymali w prezencie również sztandar ufundowany przez mieszkańców Gminy i Miasta Ulanów oraz społeczność Bielin.

W uroczystości z udziałem parlamentarzystów, przedstawicieli władz oraz druhów i społeczności Bielin, uczestniczył Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego i jednocześnie Sekretarz Gminy i Miasta Ulanów Magdalena Hasiak.

Starosta podziękował strażakom za ich ochotniczą służbę oraz złożył życzenia z okazji tak pięknego jubileuszu: Z okazji Jubileuszu 140-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielinach, nadania sztandaru oraz przekazania samochodu strażackiego, składam Panu Prezesowi oraz wszystkim Druhom wyrazy podziękowania i uznania za wyróżniające wypełnianie obowiązków strażaka-ochotnika. Dziękuję za ofiarność, pracę oraz wyrzeczenia, za zaszczytną służbę w walce z żywiołami i miejscowymi zagrożeniami, niejednokrotnie z narażeniem swojego życia i zdrowia. Druhom Strażakom życzę, aby wszystkie akcje przebiegały sprawie, a ich zakończenie było zawsze szczęśliwe. Niech piękna strażacka dewiza „Bogu na chwałę – ludziom na pożytek”, będzie zawsze obecna w Waszej działalności.

Zdjęci: Bartłomiej Pucko – UGiM w Ulanowie
















Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.