324 wyświetleń
    381 wyświetleń

Karny zdecydował o derbowym triumfie Siarki

5 marca 2016 17:48, autor: zomo
Siarka Tarnobrzeg pokonała przed własna publicznością w derbowym boju Stal ze Stalowej Woli. Gola na wagę trzech punktów zdobył na początku zawodów z rzutu karnego kapitan Siarki, Konrad Stępięń.

Początek zawodów należał do gospodarzy, którzy stwarzali zagrożenie pod bramka gości głównie ze stałych fragmentów gry. W 4. minucie zapachniało golem po główce Bartosza Waleńcika, ale dobrze między słupkami spisał się Tomasz Wietecha. W 11. minucie z kolei faulowany w polu karnym przez Grzegorza Wawrzyńskiego był Szymon Martuś i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Konrad Stępień.

Siarka po zdobyciu gola kontrolowała przebieg meczu, a gracze ze Stalowej Woli na murawie wyglądali na zupełnie zagubionych. Przede wszystkim zawodnicy Stali nie mieli pomysłu na grę w ofensywie. Z kolei w obronie popełniali sporo prostych i najczęściej niewymuszonych błędów. Stal właściwie do przerwy nie zagroziła bramce Siarki.
Tuż po zmianie stron gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale Daniel Koczon przegrał pojedynek sam na sam z Wietechą. Goście prezentowali się nieco lepiej, ale i tak brakowało im pomysłu na skuteczną akcję w ataku. W 77. minucie powinno paść wyrównanie. Najpierw Dawid Przezak uderzył z 15. metrów, ale świetnie odbił strzał Paweł Pawlus, a dobitka Przemysława Oziębały na pustą bramkę była niecelna.

Końcówka meczu należała do gości ze Stalowej Woli, którzy mocno naciskali na rywali z Tarnobrzega. W 87. minucie Oziębała główkował w polu karnym, ale piłka po rykoszecie przeszła minimalnie obok słupka bramki Siarki. W doliczonym czasie gry Szymon Martuś mógł zdobyć drugiego gola dla swojego zespołu, ale nie wykorzystał jedenastki i ostatecznie Siarka wygrała 1:0.
Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
1:0 - Konrad Stępień (k.) 12'
W 94. Minucie Szymon Martuś nie wykorzystał rzutu karnego (Tomasz Wietecha obronił).
Składy:
Siarka Tarnobrzeg: Paweł Pawlus - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Konrad Stępień, Krzysztof Suchecki, Jakub Wróbel (74’ Dariusz Frankiewicz), Radosław Sylwestrzak, Adrian Chłoń, Daniel Koczon (64’ Sebastian Mandzelowski), Dorian Buczek (82’ Jakub Głaz), Szymon Martuś.
Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Mateusz Kantor, Michał Bogacz, Grzegorz Wawrzyński, Marcin Kowalski, Bartłomiej Bartosiak, Przemysław Stelmach (72’ Kacper Siudak), Damian Łanucha, Przemysław Oziębała, Dawid Przezak, Tomasz Płonka (72’ Paweł Giel).
Żółte kartki: Radosław Sylwestrzak, Bartosz Waleńcik, Konrad Stępień, Jakub Głaz (Siarka Tarnobrzeg ) oraz Mateusz Kantor, Tomasz Płonka, Przemysław Oziębała (Stal Stalowa Wola).
Czerwona kartka: Przemysław Oziębała (Stal - za drugą żółtą).
Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Lubelskie Kolegium Sędziów ZPN)

Źródło: sportowefakty.pl