obecnie
16° C
jutro
20° C
djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

  • Czego ludziom brakuje w St...
    1563 wyświetleń
    4 odpowiedzi
  • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
    617 wyświetleń
    9 odpowiedzi
  • Co sądzicie o wentylacji?
    167 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Którą pizzerie polecacie w...
    4112 wyświetleń
    10 odpowiedzi
  • Depilacja laserowa - usuwa...
    1972 wyświetleń
    1 odpowiedzi
  • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
    3878 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Bar pod Pałami????
    4730 wyświetleń
    9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Kradł rowery - zatrzymał go policjant po służbie

11 października 2018 08:50, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
We wrześniu br. do stalowowolskiej komendy zgłaszali się mieszkańcy miasta zawiadamiając o kradzieżach jednośladów. Z ustaleń policjantów wynikało, że złodziej najprawdopodobniej przy użyciu nożyc przecinał linki zabezpieczające rowery i kradł jednoślady. Podejmowane bezpośrednio po kradzieżach czynności nie doprowadzały do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Pomimo tego funkcjonariusze nadal prowadzili działania, których celem było ustalenie osoby kradnącej rowery. Policjanci kryminalni zbierali informacje, przesłuchiwali świadków, sprawdzali zapisy monitoringu oraz na bieżąco weryfikowali zgromadzone w tej sprawie materiały. W działania zaangażowani byli również policjanci prewencji, którzy prowadzili obserwacje, kontrole, sprawdzenia i inne działania prewencyjne.

W poniedziałek po godz. 20, będący po służbie policjant z referatu patrolowo-interwencyjnego, przy jednym z bloków w Stalowej Woli zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Funkcjonariusz zaczął go obserwować i powiadomił dyżurnego stalowowolskiej komendy. Na miejsce udał się policyjny patrol. W trakcie prowadzonej obserwacji, mężczyzna wszedł do klatki schodowej i po chwili wyszedł z rowerem. Obserwujący go policjant natychmiast podjął interwencję, zatrzymał go i przekazał w ręce funkcjonariuszy, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 30-letni bezdomny mężczyzna, który przyjechał do Stalowej Woli z południa Polski. 30-latek był pod wpływem alkoholu, przeprowadzone badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci odzyskali skradziony jednoślad, którego wartość pokrzywdzony oszacował na blisko 1900 złotych. Zatrzymany 30-latek trafił do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności przeprowadzone przez kryminalnych ze Stalowej Woli pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, na podstawie którego 30-latkowi przedstawiono osiem zarzutów kradzieży rowerów. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Straty, jakie spowodował kradzieżami, oszacowano na blisko 10 tys. złotych.

Wczoraj 30-latek został doprowadzony do stalowowolskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Obecnie policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych przestępstw. Postępowanie w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.