276 wyświetleń
Przejdź do forum

Gra lepsza niż wynik

27 lutego 2016 16:59, autor: zomo
Stal Stalowa Wola mimo wyraźnej przewagi tylko zremisowała z trzecioligową Stalą Rzeszów 1:1.

Od początku meczu do ataku ruszyli piłkarze ze Stalowej Woli, dwukrotnie strzelał Damian Łanucha, jednak pierwszego gola zdobyli gospodarze. W 10 minucie spotkania Maślany precyzyjnie wrzucił piłkę w pole karne, a Sebastian Brocki głową umieścił piłkę w siatce. Następnie inicjatywę znowu przejęli goście, co zaowocowało dwiema groźnymi akcjami. W 22 minucie po centrze Kowalskiego głową groźnie uderzył Siudak, jednak bramkarz rzeszowian obronił. Cztery minuty poźniej dwójkową akcją popisali się Oziębałą i Bartkiewicz, który odegrał piłkę na piąty metr do nadbiegającego Przezaka, ale w ostatniej chwili obrońcy wybili piłkę na rzut rożny. Następnie po podaniu Siudaka niecelnie strzelał Oziębała. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę dobrze do akcji podłączył się Bogacz, oddał mocne uderzenie z 20 metra jednak minimalnie chybił. Chwilę później pierwsza część gry dobiegła końca.

DDruga połowa rozpoczęła sie spokojnie. Dopiero w 52 minucie bardzo bliscy wyrówniania byli goście. Po długim zagraniu z bramki przed pole karne wyszedł Kaszuba, do piłki pierwszy dopadł jednak szarżujący Płonka, minął golkipera gospodarzy i miał pustą bramkę, oddał uderzenie po którym jednak futbolówka trafiła w słupek. Stalówka dalej w natarciu, po dośrodkowaniu w pole karne głową strzelał Oziębała, ale dobrze ustawiony Kaszuba pewnie złapał piłkę. W 58 minucie trener gospodarzy przeprowadził potrójną zmianę, po czym gra nieco się uspokoiła. W 66 minucie nastąpił groźny atak gości, Po ładnej wymianie na 20 metrze piłka trafiła do Płonki ten oddał mocne uderzenie, które jednak odbiło się rykoszetem od jednego z defensorów gospodarzy i spokojnie futbolówkę chwycił Kaszuba. Chwilę później odpowiadają gospodarze. Na lewej stronie szesnastki znalazł się Kanach, ładnie zwiódł jednego z defensorów gości i zagrał na 5 metr, tu jednak do futbolówki nie zdołał dopaść M. Jędyras i wybili ją defensorzy Stalówki. Próbował centrować Ochalik, jednak został zablokowany i gospodarze zyskali rzut rożny, z którego nie stworzyli zagrożenia. W 72 minucie ładnie odpowiedzieli goście. Świetną klepę przed szesnastką zagrali Płonka i Łanucha, ten drugi otrzymał zwrotne zagranie tuż przed szesnastką i oddał mocne uderzenie jednak minimalnie obok bramki. W końcu goście dopięli swego, świetnie lewą stroną ruszył Maciąg, posłał centrę w pole karne gdzie do futbolówki dopadł wbiegający Konrad Kołodziej i precyzyjnym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki.Goście idą za ciosem, w pole karne z prawego skrzydła wbiegł Płonka nieco jednak zbyt daleko sobie wypuścił futbolówkę i tą wyłapał wychodzący z bramki Kaszuba.

Chwilę poźniej sędzia kończy mecz, podsumowując, w całym meczu przygniatającą przewagę mieli piłkarze Stali Stalowa Wola, jednak nie zdołali zdobyć gola na wagę wygranej i tylko zremisowali w ostatnim meczu sparingowym w przed startem rozgrywek II ligi. Gra zielono-czarnych pozwala z optymizmem czekać na pierwszy w tym meczu pojedynek ligowy. W drużynie Stali Stalowa Wola zagrał testowany Bartłomiej Bartosiak,pomocnik występujący w GKS-ie Bełchatów.

Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)
1:0 - Brocki 10'
1:1 - Kołodziej 85'

Stal Rzeszów: Kaszuba - Szymański, Marcinek (58' Szybko), Baran (46' Wandzik), Maślany (58' Ochalik), Brocki, Kanach, Szeliga, Lisańczuk (46' Gil), D.Jędryas (46' Zieliński), Prędota (58' M.Jędryas).

Stal Stalowa Wola: Wietecha (64' Drzymała) - Bartkiewicz (64' Mistrzyk), Wawrzyński, Bogacz (46' Kachniarz), Kowalski, Bartosiak (64' Kołodziej), Łanucha (72' Stelmach), Kantor (46' Giel), Siudak (46' Mażysz), Oziębała (64' Maciąg), Przezak (46' Płonka).

źródło: stalstalowawola.pl/lajfy.com